ANASAYFA > HABERLER

MÜSİAD Kastamonu açıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi açıldı.MÜSİAD Kastamonu Şubesi’nin açılışı için şehre gelen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Nureddin Nebati, Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur ve beraberindeki heyet ilk olarak Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ettiler.


Makam ziyaretinin ardından Nasrullah Meydanı’nda yapılan törenle, Ömür İş Merkez’inde faaliyet gösterecek olan MÜSİAD’a ziyaret gerçekleştirildi.
Programın devamında Kastamonu Belediye Başkanlığına geçildi burada değerlendirme yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Numan Kurtulmuş, “Kastamonu’ya gelmek beni çok mutlu ediyor aynı zamanda Kastamonu’nun gelişmesini görmek son derece güzel çalışmaların daha da güzel olacağına inanıyorum.” dedi.MÜSİAD Kastamonu’nun açılışına Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Dr. Nurettin Nebati, AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu MÜSİAD Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, MÜSİAD Şube Başkanları, İşadamı Remzi Gür, KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur, MÜSİAD üyeleri ve vatandaşlar katıldı.İşadamlarına yatırım daveti

MÜSİAD Kastamonu açılışı sonrası gala programı gerçekleştirildi. Galada ilk konuşmayı ev sahibi MÜSİAD Kastamonu Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu yaptı. Dağdelenoğlu konuşmasında MÜSİAD’ı kurma çalışmaları esnasında MÜSİAD Kastamonu için geç kalınmış olunduğunu fark ettiklerini belirttikten sonra, “Neoliberal politikaların Dünya’yı kasıp kavurduğu bir ortamda, MÜSİAD üreterek zenginleşmeyi, bu zenginleşmeyi hakça paylaşmayı söylüyordu, işte bu felsefe bizim düşüncemiz oldu ve Kastamonu için geçte olsa MÜSİAD’ı Kastamonu’da kurduk” dedi.

Vali Şehmus Günaydın ise“Ülkemizin 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için MÜSİAD bütün hazırlıklarını son sürat yapıyor ve 78 noktada şube açmış ve bu hedeflere ulaşmak içinde gece gündüz demeden çalışıyorlar kendilerine başarılar diliyoruz. Kastamonu Şubesi’ninde açılmasıyla bizde Kastamonu’da iş adamlarımızı yatırım yapmak üzere Kastamonu’ya davet ediyoruz ve organize sanayi bölgemizin ek bölümlerini açıyoruz, kendilerine yatırım için her türlü kolaylığı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Gündem: Çatı Adayı
Olpak: "Kuvvetler ayrılığı ilkesinin ana unsurları yeniden değerlendirilmeli"
Gala programında katılımcılara hitap eden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD çalışmaları, 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı ve güncel ekonomik gelişmelere değindikten sonra cumhurbaşkanlığı seçimine de değinerek bu konuda, “Kuvvetler Ayrılığı ilkesinin ana unsurlarının, parlamento denetiminden tutun, yargı sistemimizdeki gerek yetki, gerekse hız ve adalet odaklı çarpıklıkları gidermeye kadar bir dizi konu, yeniden değerlendirilmeli ve insan odaklı, milletimizin hakettiği, yeni bir sistem, hızla uygulamaya alınmalıdır.” dedi.

Nebati: “MÜSİAD kendisi ile yarışıyor”
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’tan sonra katılımcılara hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Nurettin Nebati MÜSİAD’ın kendisi ile yarıştığını söyledi. Nebati,
“MÜSİAD bazen hafta bir, iki hatta bazen daha fazlasını da sıkıştırdığı açılışları var. Hakikaten 25. yıla girerken MÜSİAD Türkiye’nin önde gelene etkin ve saygın bir işadamları derneği profilini Türkiye’ye kazandırmakta” diye konuştu

Kurtulmuş: “Türkiye bir zihniyet devrimi başarmıştır”
Galada katılımcılara hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, konuşmasında Türkiye’nin geldiği noktaya değindi.Kurtulmuş, “Türkiye’nin başardığı en önemli şey; zihniyet devrimini başarmış olmasıdır. Yollar yaparsınız, binaları değiştirir yeni binalar yaparsınız, kadroları değiştirir yerine yeni kadroları koyarsınız bunların hepsi evet nispeten kolaydır ama en zor olan özellikle devletin zihniyetini değiştirmektir. Devletin zihniyetini değiştirmek kusura bakmayın amiyane tabiri ile deveye hendek atlatmaktan çok daha zor bir iştir.”ifadelerini kullandı.

Zihniyet değişikliğinin somut ifadelerinden birisi olarak CHP’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı göstermesi olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “CHP zihniyeti sandıkta yenemediği Demokrat Parti ve Menderes’e karşı darbe yaptırmış ve darbeden sonra 1961 yılında cumhurbaşkanı seçilecekProf.Dr. Ali Fuat Başgil’e çeşitli engellemeler koymuştur.

Ali Fuat Başgil’in seçkinlerin zihniyetini temsil etmiyor, milletin zihniyetini temsil ediyor şalvarlıları, geri zihniyetlileri temsil ediyor diyecumhurbaşkanı adayıolmasına dahi müsaade etmeyen bir CHP zihniyeti vardı. Adamcağızı silah zoruyla Ankara garında karşıladılar ve marş marş İstanbul’a geri gönderdiler. O da kahretti sonra kenara çekildi. Şimdi o Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday göstermek zorunda olan bir Cumhuriyet Halk Partisi’ne gelinmiş oldu.” açıklamalarında bulundu.
Konuşmaların ardından program hediye ve plaket takdimi ile son buldu.

HABERLER

KASTAMONUDAN

İŞ ORTAĞI BUL